Najczęściej zadawane pytania

FocusVision - lupy stomatologiczne

Czy mogę pracować w lupach jeśli mam wadę wzroku?

Tak, należy wtedy zamówić lupy FlipUp z systemem montażu szkieł korekcyjnych.  Jeśli wada jest niewielka, lub używamy szkieł kontaktowych to można używać lup standardowych.

Jak wybrać odpowiednie dla mnie lupy?

Przed wyborem lup należy przeanalizować sposób w jaki pracujemy z pacjentem. Zmierzyć odległość od oczu do jamy ustnej pacjenta – w ten sposób określamy ogniskową lup, czyli odległość roboczą. Jest to najbardziej istotny parametr w doborze lup. Należy przy tym wziąć pod uwagę również wadę wzroku.

Kierując się naszym doświadczeniem, uznaliśmy że  najlepszy sposób dobrania odpowiedniego rodzaju lup do preferencji lekarza jest konsultacja telefoniczna lub osobista. Wtedy konsultant może zaproponować odpowiednie rozwiązanie na podstawie wywiadu z zamawiającym  . Informacje pod telefonem: 516-964-600

Co to są lupy flip-up?

Lupy fil-up, to lupy uniwersalne. Można regulować kąt ich pochylenia, odległość od źrenic oka oraz dostosowywać do swojego rozstawu źrenic. 

Jak czyścić lupy?

Lupy FOCUSVision  można czyścić ściereczkami i płynami do czyszczenia zwykłych okularów oraz nieagresywnymi płynami dezynfekującymi. W niektórych przypadkach można to robić wodą z mydłem. Jednak nie jest to najlepszy sposób z uwagi na pozostające smugi z mydła i substancji znajdujących się w wodzie miejskiej.

Lupy w czasie pracy zsuwają mi się, co z tym mogę zrobić?

W każdym komplecie lup znajdują się sznureczki do oprawek ze specjalnym ściągaczem. Należy je stosować w trakcie pracy z lupami. Pomaga to utrzymać lupy we właściwym miejscu, co czyni pracę znacznie wygodniejszą.